Dzianiny wiskozowe

Czym charakteryzują się dzianiny bieliźniarskie?

Bielizna to pierwsza warstwa odzieży, która ma bezpośredni kontakt ze skórą. Aby nie narażać miejsc intymnych na podrażnienia oraz zapewnić sobie maksymalny komfort w ciągu dnia, przy jej wyborze należy zwracać szczególną uwagę na dobór materiałów. Najlepiej wybierać spośród naturalnych dzianin. Niemniej przy produkcji bielizny wykorzystuje się również syntetyki. Ich zastosowanie ma znaczenie np. w kontekście podnoszenia estetyki bielizny oraz je trwałości. Co wyróżnia dzianiny bieliźniarskie? W dalszej części artykułu wyjaśniamy, jakie właściwości je charakteryzują.

Dzianiny bieliźniarskie – co je wyróżnia?

Dzianiny wykorzystywane do produkcji bielizny przede wszystkim nie mogą ocierać ciała ani powodować podrażnień. Osobom o szczególnie wrażliwej skórze zaleca się materiały hipoalergiczne. Oprócz tego bielizna powinna być komfortowa. Materiał musi być delikatny i elastyczny. Ważne jest też to, by przepuszczał powietrze, zapewniając odpowiedni komfort termiczny. Nie może również opinać ciała, ale jednocześnie powinien modelować sylwetkę. Wśród takich naturalnych materiałów do produkcji dzianin bieliźniarskich w Łodzi nasza firma ABJ Trade wykorzystuje m.in. bawełnę, w tym szczególnie w pełni bezpieczną dla zdrowia i oddychającą bawełnę organiczną oraz wiskozę. Poza tymi materiałami do produkcji bielizny wykorzystuje też elastyczne włókna bambusowe oraz delikatny len.

 

Do produkcji bielizny sportowej lub tej o szczególnym przeznaczeniu wykorzystuje się z kolei materiały syntetyczne takie jak np. poliester, polamid czy elastan. Wymienione syntetyki umożliwiają wytwarzanie bielizny o lepszych właściwościach np. higroskopijnych. Z tego powodu często wykorzystuje się je np. do produkcji strojów kąpielowych. Ponadto bielizna produkowana z syntetycznych materiałów nie odkształca się ani nie rozciąga. Oprócz tego syntetyki sprawdzają się również przy produkcji bielizny modelującej sylwetkę. Dodatkowo estetykę bielizny podnoszą też dzianiny ozdobne, z których wytwarza się elementy dekoracyjne takie jak koronki, fiszbiny czy kokardki.

Wróć