Dzianiny wiskozowe

Blog

Właściwości dzianin sportowych

Mówi się, że ani nie sprzęt, ani nie strój robią z nas sportowców. Niemniej każdy wie, że dobre wyposażenie nie jest bez znaczenia dla osiągania najlepszych wyników. Równie ważny okazuje się strój. Sportowe ubrania zapewniają komfort, ale i też wyróżniają nas na tle konkurencji. Nic dziwnego, że zarówno zawodowi sportowcy, jak i ci, którzy ćwiczą amatorsko, przywiązują do nich dużą uwagę. Producenci odzieży wchodzą więc na wyżyny swoich możliwości po to, by znaleźć najlepsze materiały. Sięgają wówczas po dzianiny, które zbiorczo nazywa się dzianinami sportowymi. Co je wyróżnia?

Czytaj dalej

Ekologiczne trendy w produkcji dzianin

Z roku na rok coraz więcej z nas przestaje traktować ekologię jako trend, a dostrzega w jej rozwiązaniach sposób na życie. Świadomy konsumpcjonizm wykracza nawet poza kupno produktów pierwszej potrzeby. Większość z nas zaczyna zwracać uwagę także na pochodzenie ubrań oraz innych akcesoriów wykorzystywanych na co dzień. Wzrasta popularność second-handów, a dobór materiałów przyjaznych dla środowiska staje się priorytetem dla wielu miłośników mody. Taki zwrot ku ekologii pociąga za sobą zmiany w produkcji dzianin. Na jakie trendy dziś stawiają producenci?

Czytaj dalej

Dzianiny przyjazne dzieciom. Jakie powinny być?

Różnorodność ubranek dla dzieci przyprawia niejednego rodzica o zawrót głowy. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że jest z czego wybierać, ale okazuje się, że w przypadku najmłodszych estetyka, choć ważna, nie powinna być najważniejsza. Przy wyborze ubrań dla dzieci większe znaczenie powinien mieć materiał, z jakiego zostały uszyte. W modzie dziecięcej prym nad tkaninami wiodą dzianiny. Dlaczego to właśnie one uznaje się za przyjazne dla najmłodszych? Sprawdzamy, co je wyróżnia i podpowiadamy, które z nich najlepiej zdają egzamin w produkcji ubrań dla dzieci.

Czytaj dalej

Które dzianiny wykorzystuje się przy produkcji swetrów?

Gdy tylko na zewnątrz zrobi się chłodniej, sięgamy po swetry. Są tak samo komfortowe, jak bluzy, ale o wiele bardziej uniwersalne. Dzięki temu pasują zarówno do casualowych, jak i nieco bardziej eleganckich stylizacji np. łączonych ze spódnicami czy cygaretkami. Dobrej jakości swetry są delikatne, przyjemne w dotyku i przewiewne. Do ich produkcji wykorzystuje się miękkie i elastyczne, ale jednocześnie bardzo trwałe dzianiny swetrowe. Jakie materiały zalicza się do dzianin swetrowych? O tym, które dzianiny znajdują zastosowanie przy produkowaniu swetrów, piszemy w dalszej części artykułu.

Czytaj dalej

Jakie są zalety dzianin z bawełny organicznej?

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się tzw. świadomy konsumpcjonizm. Wzrasta liczba osób, które wybierają odzież z drugiej ręki oraz zwracają uwagę na skład i pochodzenie materiałów. Znaczna część konsumentów stara się wybierać dobre jakościowo ubrania, które są przyjazne zarówno dla skóry, jak i dla środowiska. W związku z tym duże uznanie na rynku zyskuje bawełna organiczna, zwana również bio bawełną. Co wyróżnia ten rodzaj materiału? Sprawdźmy, jakie właściwości cechują ubrania wyprodukowane na bazie bawełny organicznej.

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się dzianiny bieliźniarskie?

Bielizna to pierwsza warstwa odzieży, która ma bezpośredni kontakt ze skórą. Aby nie narażać miejsc intymnych na podrażnienia oraz zapewnić sobie maksymalny komfort w ciągu dnia, przy jej wyborze należy zwracać szczególną uwagę na dobór materiałów. Najlepiej wybierać spośród naturalnych dzianin. Niemniej przy produkcji bielizny wykorzystuje się również syntetyki. Ich zastosowanie ma znaczenie np. w kontekście podnoszenia estetyki bielizny oraz je trwałości. Co wyróżnia dzianiny bieliźniarskie? W dalszej części artykułu wyjaśniamy, jakie właściwości je charakteryzują.

Czytaj dalej