Dzianiny wiskozowe

Jakie są zalety dzianin z bawełny organicznej?

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się tzw. świadomy konsumpcjonizm. Wzrasta liczba osób, które wybierają odzież z drugiej ręki oraz zwracają uwagę na skład i pochodzenie materiałów. Znaczna część konsumentów stara się wybierać dobre jakościowo ubrania, które są przyjazne zarówno dla skóry, jak i dla środowiska. W związku z tym duże uznanie na rynku zyskuje bawełna organiczna, zwana również bio bawełną. Co wyróżnia ten rodzaj materiału? Sprawdźmy, jakie właściwości cechują ubrania wyprodukowane na bazie bawełny organicznej.

Co charakteryzuje bawełnę organiczną?

Bawełna organiczna jest naturalną odmianą najpopularniejszego materiału na świecie wykorzystywanego do produkcji odzieży, czyli zwykłej bawełny. Oba rodzaje materiału różni sposób produkcji. Wytwarzanie tradycyjnej bawełny wywołuje wiele kontrowersji, zwłaszcza ze względu na stosowanie w czasie jej uprawy dużej ilości preparatów chemicznych. W przeciwieństwie do niej przy produkcji bio bawełny nie wykorzystuje się środków chemicznych stymulujących wzrost oraz poprawiających jakość upraw. Bawełna organiczna jest zatem w pełni naturalnym produktem, który pozyskuje się z ekologicznych upraw.

 

Naturalny proces uprawy ma istotny wpływ na właściwości dzianin produkowanych z bio bawełny. Wśród największych zalet produkcji dzianin w Łodzi wytwarzanych z bawełny organicznej wymienić można:

  • bezpieczeństwo dla skóry – Bawełna organiczna nie podrażnia skóry oraz nie wywołuje alergii. Wolna od pestycydów uprawa i stosowanie wyłącznie naturalnych nawozów i barwników wpływa na jakość materiału, który jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.
  • wysoką jakość – bio bawełna jest trwała i w przeciwieństwie do innych materiałów nie zmienia swoich właściwości przez lata. Ubrania produkowane z bawełny organicznej nie kurczą się ani nie blakną.
  • komfort noszenia – bawełna organiczna jest delikatna i miła w dotyku. Nie powoduje otarć, a dzięki temu, że przepuszcza powietrze, nie przyczynia się do powstawania odparzeń. Sprawdza się zarówno podczas niskich, jak i wyższych temperatur.
  • bezpieczeństwo dla środowiska – produkcja bio bawełny nie stanowi zagrożenia dla naturalnych ekosystemów, a ponadto zmniejsza zużycie wody.

Wróć