Dzianiny wiskozowe

Które dzianiny wykorzystuje się przy produkcji swetrów?

Gdy tylko na zewnątrz zrobi się chłodniej, sięgamy po swetry. Są tak samo komfortowe, jak bluzy, ale o wiele bardziej uniwersalne. Dzięki temu pasują zarówno do casualowych, jak i nieco bardziej eleganckich stylizacji np. łączonych ze spódnicami czy cygaretkami. Dobrej jakości swetry są delikatne, przyjemne w dotyku i przewiewne. Do ich produkcji wykorzystuje się miękkie i elastyczne, ale jednocześnie bardzo trwałe dzianiny swetrowe. Jakie materiały zalicza się do dzianin swetrowych? O tym, które dzianiny znajdują zastosowanie przy produkowaniu swetrów, piszemy w dalszej części artykułu.

Z jakich dzianin produkuje się swetry?

Swetry produkuje się z dzianin, które nie opinają ciała i są przyjazne dla skóry. Oddychające i komfortowe dzianiny swetrowe w Łodzi oferuje nasza firma ABJ Trade. W ofercie znaleźć można zarówno materiały naturalne, jak i syntetyczne. Wśród naturalnych dzianin wykorzystywanych do produkcji swetrów wymienić można różne rodzaje wełny, w tym wełnę owczą, merynosową czy moherową. Wełna to ciepły i miękki materiał, który przepuszcza powietrze i zapewnia odpowiedni komfort termiczny. Przy niskich temperaturach grzeje, a przy wyższych chroni przed przegrzewaniem się organizmu. Poza wełną do produkcji swetrów wykorzystuje się też bawełnę. Bawełna również jest delikatna i miła w dotyku. Jest też cieńsza od wełny, dlatego lepiej sprawdza się, gdy panują wyższe temperatury.

Ubrania produkowane z naturalnych włókien, mimo szeregu zalet, bywają problematyczne w utrzymaniu. Szczególnie wełniane swetry wymagają odpowiedniej pielęgnacji, dlatego do dzianin naturalnych często dodaje się włókna syntetyczne. Popularne składy swetrów zawierają np. wełnę i poliester. Wśród innych materiałów syntetycznych wykorzystywanych do produkcji swetrów znaleźć można też m.in. akryl, nylon oraz wiskozę. Materiały te są tańsze od dzianin naturalnych, ale także lekkie i delikatne. Syntetyczne domieszki sprawiają jednak, że swetry są łatwiejsze w utrzymaniu. Co ważne, przede wszystkim nie niszczą się pod wpływem prania w pralce.

Wróć