Dzianiny wiskozowe

Dzianiny przyjazne dzieciom. Jakie powinny być?

Różnorodność ubranek dla dzieci przyprawia niejednego rodzica o zawrót głowy. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że jest z czego wybierać, ale okazuje się, że w przypadku najmłodszych estetyka, choć ważna, nie powinna być najważniejsza. Przy wyborze ubrań dla dzieci większe znaczenie powinien mieć materiał, z jakiego zostały uszyte. W modzie dziecięcej prym nad tkaninami wiodą dzianiny. Dlaczego to właśnie one uznaje się za przyjazne dla najmłodszych? Sprawdzamy, co je wyróżnia i podpowiadamy, które z nich najlepiej zdają egzamin w produkcji ubrań dla dzieci.

Czym powinny się charakteryzować dzianiny dziecięce?

Dzianiny od tkanin różnią się metodą splotu, a co się z tym wiąże również i właściwościami. Te pierwsze są przyjemniejsze w dotyku i bardziej elastyczne. Dzięki temu nie opinają dziecięcego ciałka i nie krępują ruchów. Takie dzianiny dla dzieci w Łodzi produkuje nasza firma ABJ Trade. Rozciągliwość i łatwość dopasowania się do ciała to pierwsze, ale niejedyne cechy, na jakie należy zwrócić uwagę przy ocenie dziecięcej dzianiny. Oprócz tego dzianiny dla dzieci powinny być:

  • miękkie,
  • antyalergiczne,
  • bezpieczne,
  • oddychające,
  • absorbujące wilgoć,
  • odporne na przetarcia,
  • odporne na częste pranie w pralce.

Jakie dzianiny wykorzystuje się najczęściej w produkcji ubrań dla dzieci?

Największą popularnością w produkcji ubranek dla najmłodszych cieszą się dzianiny bawełniane. Ich wybór jest uzasadniony, chociażby dlatego, że wyróżnia je miękkość i delikatność. Ponadto bawełna nie podrażnia skóry, a dzięki dodatkowym metodom wykończenia takim jak np. Silver+ zyskuje właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Poza tym wykazuje doskonałe właściwości termoizolacyjne. Jest przewiewna i świetnie absorbuje wilgoć. Jej dużym atutem jest również odporność na działanie wysokich temperatur. Bez obaw o zniszczenie można ją też wielokrotnie prać w pralce. Potwierdzeniem jakości naszych dzianin bawełnianych jest m.in. certyfikat OEKO-TEX. Jego uzyskanie jest dowodem na to, że dzianiny zostały wyprodukowane z atestowanych i bezpiecznych surowców.

Wróć