Dzianiny wiskozowe

Dzianiny wiskozowe

Wiskoza powstaje z wykorzystaniem celulozy, która jest pozyskiwana z naturalnego drewna. Cieszy się ona ogromną popularnością ze względu na szereg cennych właściwości. Sprawdza się doskonale do produkcji odzieży ze względu na fakt, że jest higroskopijna, zapewniając komfort użytkowania nawet podczas bardzo gorących dni. Doskonale pochłania pot i odprowadza go z powierzchni skóry. Jednocześnie jest dobrze oddychająca i zapewnia prawidłowy dopływ powietrza.

Wiskoza jest polecana również w przypadku alergików. Nie powoduje ona uczuleń i zapewnia komfort użytkowania nawet osobom z bardzo wrażliwą skórą. Dzianina wiskozowa cechuje się dużą elastycznością. Jest cienka i niezwykle przyjemna w dotyku. Co ciekawe, nie elektryzuje się ona, jak ma to miejsce w przypadku wielu tkanin syntetycznych.

Wiskozę stosujemy także w wariantach o wyższej gramaturze, np. w tak bardzo popularnych teraz dzianinach dresowych lub ponadczasowych żakardach.

W naszej ofercie znajdziesz dzianiny wiskozowe w wielu odsłonach. Nadają się one idealnie do szycia pięknych sukienek, bluzek, garsonek czy spodni. Oferujemy również dzianiny sportowe. Aktualna oferta jest jednak znacznie szersza. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszej firmy osobiście lub skontaktowania się z nami, aby poznać wszelkie szczegóły.